THE LAST OUTFIT...

31.12.11

OF 2011!


( T shirt, bag - All Saints, Skirt - Primark, Boots - Topshop)


Is there a better time to wear glitter than New Years Eve? I hardly think so. Not that I would need an excuse. I got this skirt from Brick Lane Market for 1 pound. Few glitters are missing but I doubt anyone is going to notice, especially, with the nye atmosphere and all. The t shirt is stolen borrowed from my boyfriend, I might keep it.

---

Existuje lepší čas na nosenie glitrov než Silvester? Asi ťažko. Nie že by som k tomu potrebovala dôvod. Túto sukničku som si kúpila v Londýne na Brick Lane za 1 libru (25kč) a nevedela som sa dočkať obliecť si ju! Pár trblietok na nej chýba, ale kto by si niečo také v silvestrovskej nálade všimol! :) Tričko som si ukradla požičala od priateľa, a asi mu ho už ani nevrátim.

Chcela by som sa poďakovať všetkým mojím stálym aj náhodným čitateľom, blog funguje iba niečo cez dva mesiace, a už je vás tu toľko, to som nikdy nečakala! Ďakujem za to že sem chodíte, sledujete, za krásne komenty a emaily ktoré dostávam, veľmi si vážim každého jedného z vás, pretože bez vás by to nemalo zmysel. Do nového roku 2012 každému prajem veľa splnených snov a hlavne veľa zdravia vám aj vašim blízkym, pretože to je najdôležitejšie. 

LuciaVINTAGE SUITCASE

29.12.11Sister´s boyfriend Erik dragged in gave me this cool vintage suitcase for Christmas. If you read this post, you know I love using suitcases for storage and decoration. His friend was going to throw it out or something like that. But Erik knew if there was someone to appreciate this piece of junk treasure, it would be me. Look at the stickers all over! I imagine an old gentleman travelled with it all around the world. It´s a bit unstable and wonky but still functioning well, there was some old paper inside when I opened it, and - wait for it - a little Nutella pot. I have no idea how it got in, how random :) Of course I´m going to clean it up a little, but not too much not to lose its, let´s call it spirit shall we. I need to figure out what to do with it now, any suggestions?

---

Sestrin priateľ Erik mi na Vianoce dovliekol podaroval tento úžasný, starý čiže proper vintage kufor. Kto čítal tento post, vie, že kufre ako dekoráciu milujem a z tohto sa strašne teším. Vraj ho nejaký kamarát chcel vyhodiť, je po dedkovi či čo, no veríte tomu?! Ale Erik vedel, že existuje niekto, kto takúto haraburdu skvost ocení a priniesol mi ho. A tie nálepky! Predstavujem si, že nejaký starý štýlový džentlmen s ním precestoval celý svet...také Karlovy Vary podľa nálepiek minimálne dvakrát:) Je trochu labilný ale inak plne fukčný, vnútri boli ešte nejaké staré papiere a - malý kelímok Nutelly - netuším ako sa tam dostal, trochu divné..:) Plánujem ho vyčistiť, ale iba veľmi decentne, aby nestratil to ...volajme to čaro. Ešte neviem ako s ním vynaložím a na čo ho použijem, čo by ste s ním spravili vy? Len nepovedzte že vyhodili !!

Feel Unique December

27.12.11


This is the first time I am reviewing a Feel Unique Beauty Box, and the Christmas one it is! I was actually pleasantly surprised with this month´s box, I think I might actually get use out of all products included. The box itself is absolutely gorgeous, I actually prefer it to GlossyBox as it feels a bit more luxurious, but I have to admit that GlossyBox is very cute too. I did not see other company´s boxes in person as I only suscribe to this one and have subscribed to the GlossyBox in the past, but I unsubsribed as I actually prefered products in the Feel Unique boxes. The brands in it are more attractive to me and it´s always exciting to try out a new brand for me. I wish these companies would start out shipping internationally or at least to europian countries, living in Czech/Slovak Republic and knowing fellow girl friends of mine I am sure so many  would be up for it and willing to pay a full shipping price!

---

Určite si ešte pamätáte na slovenskú/českú Beauty Box tragédiu, o ktorej som písala nielen ja TU, ale aj mnoho iných sklamaných dievčat. Všetci sme sa tešili, že koncept poriadnych beauty boxov dorazil aj k nám, ale naše veľké nadšenie veľmi rýchlo vystriedalo ešte väčšie sklamanie... Zvykla som odoberať GlossyBox a Feel Unique Box, dnes už odoberám len ten druhý, aj keď mi v ňom chodí menej produktov ako v GlossyBoxe, značky ktoré mi Feel Unique posiela sú, povedala by som luxusnejšie, pre mňa viac atraktívne tým, že sú nie bežne dostupné a tým pádom mám možnosť vyskúšať produkty, ktoré by som si bežne nekúpila. Dnes vám len tak pre ilustráciu ukážem, čo bolo v mojom decembrovom boxe. Viem že tento článok je možno viacmenej zbytočný keďže väčšina z vás prístup k Feel Unique boxu nemá, a nebojte sa neplánujem provokovať a to robiť každý mesiac :) Takéto balíčky ponúka viacero spoločností, a stoja väčšinou okolo 10 libier (12 € / 300 kč), tento £9.95. Poštovné je buď nízke alebo zdarma, konkrétne tu zdarma je. Veľká škoda že tieto spoločnosti nezasielajú aj mimo UK, som si istá že veľa ľudí by bolo ochotných si kľudne si plnú cenu poštovného zaplatiť. Viete čo, ja všetky tie spoločnosti skontaktujem a zistím, ako sa situácia má a či by sa v budúcnosti pre nás mohla zmeniť, čo poviete? :) 

Figs & Rouge Sweet Geranium 100% Organic Balm, full size

(£3.49, 4€, 110kč)

This is the kind of multi use product and I really love it! Reminds me of Jurlique Rose Balm in texture, it melts really well when put on the skin.  Smells very clean and fresh to me. Can be used on lips, cuticles, dry spots on face and body and it´s just a great little helper.
---

Multi produkt, tie ja mám rada. Pripomína mi Jurlique Rose Balm, alebo bambucké maslo, ale nie je taký tvrdý. Keď sa dotkne kože, hneď sa topí. Vôňa je veľmi jemná, čistá a príjemná. Ako aj iné produkty tohto typu, má mnoho využití - na pery, nechtovú kožtičku, a vlastne hocijaké suché miesta na tvári alebo tele. Skvelý malý pomocník!
TIGI Bed Head Candy Fixations Sugar Dust, full size

(£9.35, 11€, 290kč)

The same kind of powder as Dust It from Schwarzkopf Osis salon line, Schwarzkopf Powderfull, Taft or Got2Be drugstore lines, or Lee Stafford´s Matt Fat. My favourite of the bunch is Dust it, the other ones didn´t perform as good so I was very curious about this one. The results were okay, but i still prefer Dust It as I think it works the best with my hair texture and gives the best volumising effect.
---

Ten istý druh produktu ako Dust it zo salónovej Schwarzkopf rady Osis, drogérkových Schwarzkopf rád Taft a Got2Be, alebo Matt Fat od Lee Stafford, okrem iných. Najradšej z týchto mám Dust it, ostatné sa mi výkonom nezdajú až také dobré, takže na tento objemový prášok som bola veľmi zvedavá. Výsledky boli OK, ale stále preferujem Dust It, sedí mi najlepšie a dosahujem s ním najväčší objem.


Clarisonic Gentle Hydro Cleanser, 30ml

(£21, 25€, 650kč /177ml)

I didnt even know Clarisonic had a skincare product line. I never felt like investing in their Clarisonic Skin Brush or Mia gadget thingy, althought I would definitely like to try it out at least, so I´m really excited about trying out at least this cleanser.

---

Ani som nevedela, že Clarisonic mal aj radu starostlivosti o pleť. Nemám potrebu investovať do ich slávneho Clarisonic Skin Brush alebo Mia čistiacej kefky na tvár, aj keď určite by som to raz rada aspoň vyskúšala. Máte to niekto, čo si o tom myslíte? Zatiaľ mi bude musieť stačiť aspoň tento cleanser :)


Nails Inc. Oxford Circus Nail Polish, 4ml

(£11, 13€, 340kč / 10ml )

Baby pink creme, cool toned. I´m not a big pink polish person, and given that I already have Picadilly Circus which is very similar, I was not too excited about this one. But as it is Nails Inc and I quite like the brand and all of their polishes I already own, I´ll definitely at least give it a try, or perhaps someone will be getting a nice present from me soon? :)

---

Baby ružový krémik so studeným podtónom. Nie som fanúšik ružových lakov na nechty, a keďže už vlastním Picadilly Circus ktorý je veľmi podobný, z tohto som veľmi odviazaná nebola. Ale je to Nails Inc, značku mám veľmi rada a s lakmi ktoré od nich mám som veľmi spokojná, určite ho aspoň vyskúšam, alebo ho niekomu darujem :)Annick Goutal Mandragore Eau De Toilette, 30ml

(£43.35, 53€, 1350kč / 50ml, £62.05, 74€, 1900kč / 100ml)


I was very surprised to find such a generous miniature bottle of fragrance, you get 30ml which is worth roughly around £25! The fragrance is actually really nice and I love the bottle!! It´s a very warm and spicy scent, very luxurious and deep, perfect for winter!

---

Bola som milo prekvapená že miniatúrna fľaštička tohto parfému je vlastne celých 30ml, v hodnote približne £25, 30€, 770kč! Obal je krásny a vôňa sa mi naozaj páči. Je teplá a korenistá, trochu ťažká, ale na zimu bude perfektná a veľmi sa z nej teším.
Samples from Living Nature and a £5 off voucher when shopping on feelunique website were included too. I am not familiar with the Living Nature brand at all and I´ll be happy to try it out. All prices from feelunique.com. Shipping is free worldwide.

---

Pribalené boli aj vzorky od Living Nature, túto značku vôbec nepoznám a rada ju vyskúšam. Takisto 5 librová zľava na nákupy na feelunique a poštovné je zdarma do celého sveta. Idem písať tie emaily tým spoločnostiam, musíme spojiť sily a prinútiť ich zasielať aj k nám! V prípade núdze spíšem petíciu, kto je za? :))

RED CHRISTMAS

23.12.11Excuse the red eye situation but I just don´t photoshop or edit my pictures, ever. Purely out of laziness. This time it kind of fits into the red theme so I guess it´s OK :) Nail polish is Ruby Pumps, as shown in a previous post, lipstick is MAC Russian Red, and yes the red wrist tatoo is real, for those who asked me on my formspring. Red soles courtesy of Mr.Louboutin. Our christmas tree is red, too. Hope everyone is enjoying this beautiful time of a year and Merry Christmas everyone, hope all your dreams come true ♥ 

---

Ospravedňte červené oči, viem, že to vyzerá divne, ale svoje fotky nikdy neupravujem a neretušujem. Z lenivosti. Dobre však, že tentokrát sa hodia k červenej téme :) Lak na nechty je Ruby Pumps z predchádzajúceho postu, rúž je MAC Russian Red a áno, tetovanie červeného srdiečka je skutočné - pre tých čo sa ma pýtali cez formspring, červené podrážky pán Louboutin.  Stromček máme červený tiež. Dúfam, že si všetci užívate tento krásny čas roka... Prajem Vám krásne Vianoce a splnenie všetkých snov ♥ Lucia


shirt, shorts / H&M
ring / ASOS
necklace / Lindex
boots / Christian Louboutin


China Glaze Ruby Pumps

20.12.11
This is what a proper Christmas nail polish should look like. Works any time of the year though:) Beautiful and legendary China Glaze Ruby Pumps.
My camera did not pick up the red shade well, in reality it´s a bit darker and much much more glittery and glowy. 3 coats in the pictures, applies well, dries fast and wears very well. Polish looks very luxurious on, not cheap as some glitter polish might look like. If you do love red and glitters, you probably already have this one, and if not, I recommend getting it for sure, you will not regret it!  There are some lookalikes out there, such as Orly Star Spangled or Essie Ruby Slippers, but Ruby Pumps was the first and is the prettiest one. I generally don´t wear red but I´m willing to do an exception for Ruby Pumps.
Polish shade was inspired by the little red shoes that Judy Garland as Dorothy wore in The Wizard of Oz. They were sold in Christie´s auction for 666 thousands dollars, which makes them the seventh most expensive pair of shoes in the world!

---

Takto si predstavujem najkrajší vianočný lak, ale samozrejme vhodný na každú príležitosť. Nádherný a legendami opradený China Glaze Ruby Pumps.
Môjmu foťáku sa nepodarilo zachytiť farbu presne,  v skutočnosti je tmavší a oveľa oveľa oveľa trblietavejší. Na fotke 3 vrstvy, nanáša sa bez problémov, schne rýchlo a dlho vydrží. Glitter nepôsobí lacne ani otrepane, skôr luxusne, čo sa o väčšine glittrov povedať nedá. Ale to už asi viete, a už ste ho videli milionkrát, a ak ste milovníčky lakov, červenej a glitrov, aj ho máte. Takmer každá značka ho okopírovala, Orly Star Spangled, Essie Ruby Slippers... ale pre mňa je Ruby Pumps najkrajší a jediný. Červenú nenosím, ale pre tento lak rada urobím výnimku. 
Vznik laku bol inšpirovaný črievičkami Judy Garland alias Dorotky v Čarodejníkovi z krajiny Oz. Tieto topánočky sa predali v aukcii v Christies za neuveriteľných 666 tisíc dolárov, čo ich robí siedmymi najdrahšími na svete!

A aký je váš tip na vianočnú manikúru? :)


Zľavy!

19.12.11* slovak only, not relevant to my foreign readers

Tak na väčšine miest už začali zľavy. V H&M majú skvelé! Až do 70 percent na všetko cez oblečenie, kozmetiku  (laky na nechty 30kč!) a doplnky až po zimné kabáty.  Vašej pozornosti by nemali ujsť tieto šaty, zlacnené z 1399 kč na 300 kč.  Na FB blogu som ich ukazovala už minulý týždeň, ale dám to aj sem, aby som sa podelila so všetkými. V mojej brnenskej ani nitrianskej pobočke už bohužiaľ moju veľkosť nemali, 36 mi boli veľké, 34 nemali, ale všetky ostatné veľkosti som videla. Ak sa pošťastí vám, neváhajte!

Eva Diár

17.12.11

* slovak only, not relevant to my foreign readers

Nemám rada diáre z časopisov, ale musím uznať že tento sa naozaj podaril a je to najkrajší a najlepší diár aký som kedy v časopise videla, z našich aj zahraničných, nebudem sa o ňom príliš rozpisovať, konieckoncov je to len obyčajný diár, ale na to že je zadarmo - teda iba za cenu časopisu 2,40 €- je nielen skutočne pekný, ale aj veľmi prehľadný, papier je kvalitný, s množstvom prázdnych stránok na poznámky a veľmi dobrými plánovačmi. Navyše reklamy sú na samostatných stránkach, čiže ak vám vadia, tak ako mne, môžte ich vytrhnúť.  Takže ho dávam do pozornosti a určite odporúčam! 
Evu občas vídavam aj v českých trafikách, stojí myslím okolo 50kč, takže teoreticky by ho mohli zohnať aj naši českí priatelia, problém vidím iba tam, že názvy mesiacov sú samozrejme v slovenčine a - podľa mojich skúseností - Češi tomu nerozumejú, napriek tomu že je to to isté ako v angličtine. Ako hovorím, vychádzam zo svojich skúseností takže sa ospravedlňujem výnimkám! :)


THE TRUTH IS OUT THERE

16.12.11

I got a formspring question from Ema, who asked about the "mysterious" place where I take my outfit photos. Thank you Ema for this, you cheered me up :) Well, this place is a hallway outside of my flat. Some people criticized me for the ugly yellow armchair before, well it´s not mine, it was already there when I moved in, someone threw it out I guess. Yes it´s ugly, dirty and smells, I like it! Rock n Roll! It´s too cold outside to take photos out there, so I hope you won´t mind this place for a couple of months ahead :)

---

Pred pár dňami mi na formspring prišla takáto otázka: "Čo je to za tajomné miesto, kde robíš fotky outfitov? Vyzerá to záhadne :) Ema". Ďakujem Eme, veľmi ma to pobavilo :)
Takže, toto tajomné miesto je naša chodba v budove, kde bývam. Už dávnejšie tu padla kritika na "ohavné" kreslo, to tam už bolo, takže nič bližšie o ňom neviem, určite ho len niekto vyhodil. A mne sa páči, rock n roll ! :) Už je príliš zima na to, aby som vonku mrzla kvôli fotkám, to teda nie... Takže, vyjdem von z bytu na chodbu, odfotím, vrátim sa a pridám poriadny kabát, šál, rukavice a padám. Mystery solved!Dana Scully: Our friend from the CIA is about as unbelievable as his story... as is everything about this case. I mean, whatever happened to "trust no one", Mulder? 
Fox Mulder: Oh, I changed it to "trust everyone". I didn't tell you?


dress  / H&M
jacket, boots / eBay
bag / Whistles
belt / American Apparel

WINNERS

15.12.11


Ďakujem všetkým, čo sa zapojili do mojej giveaway, výherkyňami sa stali 

Soňa, Foly a Dashulka, ktoré som už kontaktovala.

Ale...nezúfajte, pretože pre vás pripravujem ďalšie prekvapenie, a bude to niečo zo zahraničia, čo u nás bežne nedostať, som si istá že sa vám to bude páčiť a tentokrát bude výhercov ešte viac! 

Man, he's a woman now.

14.12.11You guys already know that I love Andrej Pejic. I loved the Jean Paul Gaultier SS11 show where Andrej as the first man ever walked down both mens and womens runway and I loved most the editorials he appeared in. In most of them was hard to tell the model´s sex which I kinda liked and althought androginious look is not my thing, I accept it and must say in some cases it looks good and inspiring. I wondered if it it was possible to push it all even further and guess what, it was. Andrej is now the face of Dutch company Hema modelling their new mega push up bras. Whatever you are thinking now, you just have to give Hema credit - they really couldn´t choose anyone flatter and show off the push up effect in all its glory. What else to say...the bra seems to work as shown on the before/after photo. Twenty euro for mega pushed up boobs, what a deal.


---


To, že milujem Andreja je už dávno jasné, to, že som bola nadšená z SS11 prehliadky Jean Paul Gaultier-a, kde Andrej kráčal na mužskom aj ženskom móle ako prvý muž v histórii, som vám už hovorila tiež, a aj po všetkých tých editoriáloch, kde bolo jeho pohlavie neurčiteľné, som neverila že hranica androgýnnosti v modelingu sa dá posunúť ešte ďalej. Dala sa. Dnes sa dalo na známosť, že Andrej je tvárou novej kampane holandskej spoločnosti Hema, a nie, nie je tvárou pánskych trenírok, ale... dámskych "mega push-up" podprseniek. Treba uznať že Hema si vybrala rozumne - nikoho plochejšieho zohnať už fakt nemohli a tým push up efekt vyniká v plnej kráse.
Čo k tomu dodať, asi toľko, že podprsenky fungujú, ako vidieť na obrázku pred a po.
20 Euro za o dve čísla väčšie prsia, no nekúp to. Hm, nekúpim.

Team Edward Andrej! 
 

Zara Fur Coat

13.12.11


I did a little window shopping at Zara today. I didn´t really intend to buy anything, just see what was new and perhaps get some inspiration.  I´m sure you guys know what I mean. It only takes me about 30 seconds to get to Zara (and only about a minute to get to H&M) and before you start thinking how cool it is, realize how dangerous it must be sometimes!!! Anyway I found this amazing fur coat there. It´s just perfect! I usually don´t feel comfortable in short fur coats as I find most of them too bulky, but suprisingly wearing this one felt really good on. I was not sure about the colour first, if it would look okay with my haircolour, but I think it´s fine. My boyfriend hates all kind of grey fur and calls my grey fur collar a RAT. Ha. What do YOU think about the coat?
Price : around £100/120 €/2499 kč. Mission: find a sponsor.


--- 


Dnes som robila ´window shopping´ v Zare, to znamená, nie so zámerom niečo si kúpiť, skôr sa iba popozerať čo je nové a inšpirovať sa. Praktizuje sa takisto nedobrovoľne, keď financie nepustia, hlavne pred Vianocami. Určite to niektorí poznáte:) Bývam hneď vedľa Zary, takže mi trvá dostať sa tam asi 30 sekúnd. H&M mám asi na minútu, a predtým než mi to niekto začne závidieť, uvedomte si aké to musí mať riziká!!! :)  Každopádne,  pozrite sa, čo som našla v Zare. Perfektný kožuch! Väčšinou sa v krátkych kožuchoch cítim ako medveď (to je česky medvěd, moja česká spoluwindowshopperka nevedela:), ale v tomto som sa cítila naozaj dobre. Najprv som si nebola istá tou farbou, či mi pôjde k farbe vlasov, plus môj priateľ neznáša šedé kožušiny a môj šedý kožušinový šál volá potkan.  Kožuchov mám niekoľko, nedá sa povedať že by som ho potrebovala, ale naozaj ma zaujal. Čo myslíte VY? Páči sa vám?  Cena: 2499 kč /120 . Misia: nájsť sponzora. 


Guns n Roses

9.12.11


I feel totally up to Guns N Roses today. If I could pick any gig to go to today, GNR would be it. I only saw them live once, at Wembley Arena in London a couple of years ago, and they were absolutely brilliant. I watched them standing in a second row! Bullet For My Valentine was their support band, I don´t care for them at all, and it was quite a pain to watch and listen to. People were going mad and at some points I was scared for my life, that´s how squashed I was. Thank god my boyfriend was with me and wouldn´t let people kill me. I know Axl is not what he used to be, both performance and especially look-wise, I enjoyed them anyway. Especially because towards the end of the show, Axl collapsed, just dropped down, crowd panicked and screamed like crazy, we thought he was dead. He was taken backstage and totally out of nowhere Sebastian Bach came on the stage, finished the song and sang Paradise City too and the show was over. It was stated later that Axl fainted because it was too hot in the arena. Sure :)


---


Keby som si tak dnes mohla vybrať a ísť na nejaký koncert, bol by to Guns N Roses. Je to jedna u mojich obľúbených kapiel a dnes mám na nich strašnú náladu! Na ich koncerte som bola iba raz, pred pár rokmi vo Wembley v Londýne, a bolo to úplne skvelé, mám kopu zážikov, bola som skoro úplne vpredu. Predkapelu im robili Bullet For My Valentine, ktorí ma teda nezaujímajú, a celé ich vystúpenie som si doslova pretrpela, pretože všetci sa z nich išli zblázniť, a bola som taká stlačená, že som skoro prišla o život. Našťastie bol so mnou priateľ a celý čas ma poctivo ochraňoval. Guns boli úžasní, samozrejme že Axl nie je čo už býval, ani výkonom a teda už vôbec výzorom, napriek tomu som si ich užila a nikdy na to nezabudnem. Hlavne preto, že ku koncu Axl skolaboval, normálne odpadol, všetci začali panikáriť a vrieskať, mysleli sme že zomrel:) Odviezli ho, a na pódium improvizovane vybehol Sebastian Bach a dospieval song a pridal Paradise City a bolo po koncerte. A Axl, že vraj odpadol z tepla. To iste :)
 A čo vy, boli ste niekedy na koncerte, ktorý vo vás zanechal hlboký zážitok?

T shirt - Camden Market
Fur collar - H&M
cardigan - second hand
bag - Chanel
boots - Ann Christine