I won!

23.11.11


Disclaimer: whatluciadid does not own this picture. Full credit goes to dannyrosefashion.com

I won Danny´s Versace for H&M competition a couple of days ago and I was super excited that she chose me as a winner. I got my package from NY delivered today and while I´m still excited, unfortunately everything is too big for me, I thought someone from H&M would contact me to check for sizes first. It´s still a great price to win and now I need to decide what to do with it :)

---

Pred pár dňami som vyhrala Versace pre H&M giveaway u Danny, vlastne to nebola giveaway, ale súťaž, a strašne som sa tešila že som bola vybratá ako výherca. Dnes mi kuriér priniesol moju zásielku od H&M z NY, teším sa len tak napoly lebo mi je všetko veľké, myslela som že ma najprv niekto skontaktuje kvôli veľkostiam. Je to ale super cena, veľmi jej a H&M ďakujem a teraz sa musím rozhodnúť, čo s tým :)

UPDATE: už mi bolo dodatočne vysvetlené, že tieto kúsky neboli oficiálnou časťou kolekcie, ale sú priamo z prehliadky z New Yorku, takže sú úplne jedinečné a exkluzívne a tým pádom sa nedali vybrať veľkosti. Takže H&M odpúšťam :)

The Prettiest Bride

20.11.11You already probably know about my slight obsession with Andrej Pejic, and if you didn´t you do now. I never post magazine cover images but this time I have to. Check out the new cover of OUT magazine to see the pretty face. 
What a beautiful bride.
/
Už ste si pravdepodobne všimli že trochu dosť milujem Andreja Pejica.. no, minimalne si to všimnete teraz :) Normálne by som sem nedávala obálky časopisov, ale teraz mi nedá. Andrejova krásna tvár na obálke nového čísla OUT magazínu. 
Nádherná nevesta.

Weekend make up bag

17.11.11As I already mentioned, my sister visited me yesterday, she stopped by on her way from Prague to Slovakia to spend the weekend there. Someone asked about her lipstick in comments so I took the opportunity to peek into her make up bag. I must say that she travels very light, unlike me. She did not have any skincare or haircare with her and said she´ll use whatever she finds in our parents house :) Can you imagine that, I can´t. Anyway here´s what she had on her with and some opinions on the products from both of us:
/
Ako som už písala včera, bola u mňa moja sestra, bola na ceste z Prahy na víkend na Slovensko. Niekto sa pýtal v komentoch na jej rúž, tak ma napadlo pozrieť sa do jej mejkapovej taštičky. Musím povedať, že narozdiel odo mňa, cestuje veľmi naľahko :) Navyše so sebou nemala nič na pleť ani na vlasy, že vraj použije hocičo čo nájde doma u rodičov :) Viete si to predstaviť? No ja teda nie. Takže toto mala so sebou spolu s krátkym komentárom od nás obidvoch :)

Bourjois Healthy Mix Foundation 
She doesn´t use it daily, says it´s ok but finds it a bit drying on her already dry skin she won´t repurchase. She liked her previous Dermacol Caviar foundation much better and is likely to go back to that one. I personally love the Bourjois foundation and it´s one of my favourites. Might review it properly soon.
/
Make up nepoužíva každodenne, na tento vraví že je ho dopoužíva, ale nie je nič extra, zdá sa jej že trochu vysušuje už jej aj tak suchú pleť a už si ho nekúpi. Vraj Dermacol Caviar make up, ktorý mala predtým, sa jej zatiaľ páčil najviac a vráti sa k nemu. Ja osobne mám tento make up veľmi rada, ale mám pleť zmiešanú, nie suchú. Je jeden z mojich naj a pravdepodobne k nemu ešte spravím poriadnu recenziu :)

Pop Beauty Eye Cake in Naked Blue Eyes
Natural eye palette with everyday  colours. She´s got brown eyes but whatever, of course they´re just neutrals and are perfect for any eye colours.
/
Paletka Naked Blue Eyes, teda určená na modré oči, a sestra má oči hnedé:) Sú to len neutrálne hnedé farby a samozrejme ich môže nosiť každý.

Gosh Eye Shadow Brush 
For the eyeshadows, obviously.
/
Hm, pre aplikáciu tých očných tieňov :)

Benefit Brow Zings
She´s got very fair to no brows and gets some brows with it. Looks very natural on and has purchased it repeatedly. I agree, it looks really good on but personally prefer my Shu Uemura brow pencil as I find kits like these too fiddly.
/
Sestra má veľmi svetlé až žiadne obočie, a s týmto má aspoň niečo, podľa jej vlastných slov. Dodáva veľmi prirodzený vzhľad a už si ho niekoľkokrát opakovane kúpila. Ja súhlasím, vyzerá to veľmi prirodzene ale osobne preferujem ceruzky, pretože sa mi nechce s tými malými kitmi babrať a moja obľúbená je od Shu Uemura.

Max Factor Masterpiece Max Mascara 
We both love to Max Factor mascaras, they are the best and we have been using this one and False Lash for years, and everytime we strayed, we regeretted it.
/
Obidve milujeme Max Factor maskary, sú pre nás tie najlepšie a to konkrétne táto a False Lash. Používame ich už roky, a vždy keď sme si kúpili iné, aj drahšie, ľutovali sme to.

MAC blush in Hipness
 It´s a nice colour but she would not repurchase as the staying power is not the best. I totally agree and must say, I´m not a fan of MAC blushes at all because of the same reason, I do have a few but hardly use them.
/
Pekná korálová farba, ale už by si ju znovu nekúpila lebo na tvári nevydrží veľmi dlho. Ja úplne súhlasím, milujem MAC ale nie ich líčka, pre ten istý dôvod. Mám ich niekoľko ale skoro vôbec ich nepoužívam.

No7 Powder Blush Blush
For those who don´t know, make up artist Lisa Eldridge is behind these as a former creative director of No7, they are sold in Boots and they are amazing and affordable. I mean, Lisa created them, she never does wrong when it comes to make up. I have couple of these brushes too, she uses them in her videos often and I really like them and they are comparable to my MAC brushes performance-wise.
/
No7 je anglická značka kozmetiky kde ako riaditeľka donedávna pôsobila jedna z najznámejších vizážistiek, Lisa Eldridge. Je dostupná bežne v drogérii v UK a online, občas sa dá nájsť aj na eBay. Lisa ich často používa vo svojich videách. Mám niekoľko No7 štetcov tiež a mám ich rada, myslím že výkonom sa vyrovnajú mojich MAC štetcom.

ELF Lip Primer and Plumper
Primer looks like a concealer and creates a base for a lipstick and then the plumer goes over it. Plumper smells of cinnamon and actually stings the lips a little. She says it does a good job for the price and is likely to repurchase. 
/
Primer vyzerá farbou ako korektor, pripravuje pery na nanesenie rúžu a plumper na zväčšenie objemu pier sa nanesie na to. Plumper vonia ako škorica a trochu pery štípe. Hovorí, že za tú cenu je výkon celkom dobrý, účel plní a asi si ho kúpi znovu.

Yves Saint Laurent Tinted Lip Balm SPF10
Nice bright pink, very pigmented, and not sticky, and performs more like something between liquid lipstick and lip stain. Not worth the price in her opinion but it´s nice. She would not repurchase and I would not buy in the first place :)
/
Pekná výrazná barbie ružová, veľmi pigmentovný balzám na pery ktorý sa nelepí, a je skôr ako niečo medzi tekutým rúžom a lipstainom. Bol to darček a za tú cenu by si ho nekúpila, aj keď je fajn,  a ja takisto nie :)

Revlon Matte lipstick in Wine Not
She was looking for a dark wine colour without any pink undertones and this one is perfect. Staying power is great, it´s not drying on the lips at all and would repurchase any lipstick from this line again.I love Revlon lipsticks and the matte range is comparable to my favourite matte MAC and Chanel ones, just cheaper.
/
Sestra dlho hľadala matný tmavo tmavý červený až vínový rúž, ktorý by nemal žiadne ružové podtóny a tento to spĺňa. Ja Revlon rúže z tejto matnej rady milujem, vyrovnajú sa mojim obľúbeným matným MAC a Chanel rúžom, a sú o oveľa lacnejšie. Mám ich niekoľko a používam ich rada a často. Dúfam že sa nemýlim, ale myslím že Revlon dekoratívna kozmetika sa u nás nepredáva, čo je veľká škoda, a konkrétne rúže sme našli na eBay v prepočte za niečo cez 120 korún aj s poštovným, na internete je veľa swatchov a ak hľadáte vynikajúce matné rúže a nechcete platiť za MAC, prípadne ešte viac, určite ich odporúčam.

A čo vy, potrebovali by ste toho na víkend menej či viac? :)

Double outfit

I´m spending today´s foggy day with my little sister, here´s a double outfit of the day :)
/
Dnešný sychravý deň trávim so svojou sestrou, takže tu máme hneď dva outfity :)Lucia:
T-shirt / boyfriend´s :)
skirt / H&M
belt / Whistles
jacket, bag / eBay
boots / Deichmann


Natálka:
jacket / vintage
shorts / vintage Levi´s 
t shirt, boots / New Yorkerkritika nekritika, kreslo musí byť haha

ešte pozdrav na záver od Erika, Bleska a Natálky, prajem Vám krásny deň!
(Erikov outfit nestojí za reč:)

Lucia

Dior Extreme Fix Powder

16.11.11
My absolutely favourite fixing face powder. White in colour, but goes on completely translucent. Great at fixing make up without giving me any powdery look or making it look obvious I powdered my face. It feels very comfortable, light, doesn´t accentuate pores or wrinkles. It contains silicones, which helps giving your face silky look and feel. Mattifies and does not contain any shimmer whatsoever. I am able to reapply this during a day without any buildup. It won´t accentuate any dryness so I would recommned it to all skin types, even the drier ones. It comes with a little powder puff which I threw away straight away, please do too and use a proper brush :) The other powders I really like are MAC Studio Fix, MAC Mineralize Skinfinish Natural,MUFE HD Powder, ELF Complexion Perfection and Chanel Universal Compact Powder but so far this one is my favourite as it fixes the make up best (but I have to admin, the ELF is the best one for the mattifying part). I only wish Dior would make this a compact version. It´s 15g so it should last you a long time and costed me around £25.

---


Môj najobľúbenejší fixačný púder. Je bielej farby, na tvári transparentný. Krásne zafixuje make up bez púdrového efektu, na tvári je veľmi príjemný, ľahký a nezvýrazňuje póry ani vrásky. Obsahuje silikóny, takže skutočne tvári dodáva hodvábny pocit a vzhľad. Je matujúci a neobsahuje žiadne trblietky ani shimmer ani nič podobné. Počas dňa, ak je treba, ho kľudne reaplikujem a stále vyzerá prirodzene. Kľudne by som ho odporučila aj suchým typom pleti, pretože suchosť na pleti nezvýrazní, ako niektoré iné púdre. V balení je malá labutienka, ktorú nepoužívam, prosím, aj vy, používajte poriadne štetce :) Ďalšie púdre ktoré mám rada sú MAC Studio Fix, MAC Mineralize Skinfinish Natural, MUFE HD Púder, ELF Complexion Perfection a Chanel Universal Compact, ale tento mám z nich najradšej, pretože fixuje môj make up najlepšie a najdlhšie (aj keď musím priznať, že z uvedených púdrov je najlepšie matujúci ELF, inde ako na nos by som ho však nepoužívala, pretože ho na tvári vidno a nie je taký jemný ako ostatné). Priala by som si, aby Dior vyrobil aj kompaktnú verziu. Objem je 15g, takže vydrží dlho, stál ma myslím okolo £25 / 30€ / 800 kč.


Aké sú vaše obľúbené fixačné púdre, máte nejaké dobré tipy aj na iné výkonom skvelé a možno aj cenovo výhodnejšie?

Versace for H&M almost here!


Only a day left! I already showed you my favourite pieces from the collection, and what about you, are you going to get something? Ready to face the queue and crazy crowds? Or like me, getting a poor friend in London to get it for you so you don´t have to bother? :)
/
Už zajtra! O svojich favoritoch z kolekcie som už písala, a čo vy, zaujalo vás niečo natoľko že si pôjdete vystáť rady a odholáte sa prežiť davovú mániu, alebo si to zaobstaráte nejako inak, napríklad ako ja, vyšlete chúďa kamaráta v Londýne, aby vám to kúpil, takže vy s tým nemáte starosti? :) 
GET IT NOW!

14.11.11

H&M, 249 kč / £7.99 / 9.99€


This is going to look great dresses up or down, the velvet bodice adds a bit of edge to it while the chiffon-like skirt keeps it feminine. Amazing, especially for the price!
/
Tieto krásne šaty budú vyzerať super oblečené elegantne aj ležérnejšie, zamatový vrch im dodáva šmrnc a šifónová sukňa pôsobí zároveň veľmi jemne a žensky. Za tú cenu!

HM dress

Outfit of the day

13.11.11

shorts, t shirt / H&M
jacket / eBay
shirt / vintage
tights / Henry Holland
shoes / Topshop


I´ve decided to wear my beloved HH suspeder tights once again before it gets too cold, people on the streets were giving me funny looks though, especially the old pharmacist lady. Sometimes it takes so little to catch one´s attention sometimes :) 

Dnes som sa rozhodla znovu prevetrať moje milované Henry Holland pančucháče, kým je ešte pomerne teplo. Centrum Brna však zostalo znovu značne pobúrené, hlavne teta v lekárni. :) Som strašne rada, že máme takúto teplú jeseň!


Essence Vampire´s Love: Gold Old BuffyTo be honest, I´m not the biggest fan of Essence cosmetics. I do really like their philosophy and concept though, the fact they come out with new collections so often makes them quite exciting for a drugstore brand. Thanks to a low price point and easy accessibility it´s no wonder the brand is so popular here. I gave in and tried some of the products too. I must say, their range of nail polishes is amazing. I checked out their new Twilight collection and purchased the Volume Lash Powder which I already reviewed HERE, and polishes. The other stuff - liquid blush, eyeshadow palette or lipstain didn´t interest me at all, and the fragrance was really heavy and horrible overall, and only lasted about an hour on me, thank god. Today I´m going to show you Gold Old Buffy, the prettiest of them all. Just the name alone cracks me up! If you were after L´Oreals Owl´s Night, I´ve got good news for you: this polish is 99% dupe. I don´t own Owl´s Night, but the girls on Makeupalley were ever so nice and confirmed this for me. It´s supposed to be very similar to Butter London Wallis too, only with tiny bit less shimmer. Both Essence and L´oreal are limited editions so get your hands on them while you can. The polish is a medium to dark olive green colour with tiny speckles and shimmer of an antique gold colour. Consistency-wise it´s quite watery and I used 3 thin coats, but you can get away with 2 thicker ones. Dries really fast and the brush is really good, short and quite flat. It was really difficult to capture all it´s beauty on the pictures, so I recorded two short videos to show it off better. Both in a daylight and the other one with the help of a little sunshine :)

/

Ak mám byť úprimná, nie som najväčším fanúšikom kozmetiky Essence, veľmi ma nezaujíma a v zahraničí som ani nevedela že existuje. Veľmi sa mi však páči ich koncept, to, ako často prichádzajú s novými kolekciami ich robí medzi drogériovými značkami výnimočnými. Viem, že v ČR-SR sa o tejto kozmetike píše a hovorí veľa, a vďaka nízkej cene a ľahkej dostupnosti je veľmi obľúbená, tak som niektoré produkty vyskúšala tiež, a čo musím naozaj pochváliť, sú ich laky na nechty. Z novej Twilight kolekcie, ma musím povedať, okrem lakov zaujal iba prášok na zväčšenie objemu rias, o ktorom som písala TU, gélová lícenka, paleta tieňov ani lipstain ma neohúrili a nekúpila som si ich, a vôňa bola strašná, sladká a ťažká, navyše na mne vydržala asi tak hodinu (chavalabohu). Dnes vám ukážem prvý z lakov, ten najkrajší z kolekcie, Gold Old Buffy. Už len ten názov je úžasný!
Ak ste už počuli o mánii kvôli L´oreal Owl´s Night, mám pre vás dobré správy: tento lak je 99% dupe. Ja Owl´s Night nevlastním, milé dievčatá na Makeupalley boli však zlaté ako vždy a  potrvrdili mi to. Vraj je takisto podobný laku Wallis od Butter London, len má menej shimmeru. Owl´s Night aj Gold Old Buffy sú limitované edície, takže ak sa vám páčia, zaobstarajte si ich čím skôr. Základ tvorí stredná až tmavá olivovo zelená a šupinkovatý shimmer vo farbe antického zlata. Lak je vodový, dala som tri tenké vrstvy ale stačili by aj dve hrubšie. Schne veľmi rýchlo a musím pochváliť štetček - krátky a plochý. Vážne mu nemám čo vytknúť. Bolo veľmi ťažké zachytiť všetku tú krásu a jeho plný potenciál na fotkách, tak som vám spravila dve krátke videá kde to vidno lepšie - obidve sú na dennom svetle, pri druhom som využila dnešné slnečné svetlo takže môžete jasne vidieť tú krásu :)

Aj s hudobným podmazom - mojím priateľom hrajúcom na basgitare a ruchom z ulice :) 10ml, 39 kč, £1.50, 1.79

Stripper

12.11.11

Soho Dolls ♥ StripperSaturday Night is a Party Time!


 dress / American Apparel

tights / Henry Holland

jewellery / H&M, eBay


Essence Vampire´s Love: Volume Lash PowderThere are some mascaras out there containing fibres that are supposed to create an effect of longer and thicker lashes by acting like another lash, so I was very curious about a product made purely out them. This lash powder looks like a cross of a fibreglass and a cotton candy.  This is not for somebody who prefers a natural look to their lashes, we are talking dramatic and over the top lashes here. I love big lashes and usually put on as much mascara as my lashes can handle, and when I am done, I put one more coat on :) I love this product as it gives me the look I am after - instantly.  You´re supposed to apply this after the first coat of mascara and apply a second coat afterwards. See the results on the photos below. 

Riasenky obsahujúce vlákna, ktoré riasy predlžujú a zhusťujú tým, že vyzerajú ako ďalšia ´riasa´ nie sú žiadnou novinkou, preto som bola veľmi zvedavá, ako bude fungovať produkt ktorý je vlastne iba vláknom sám o sebe. Na fotke vidíte, ako to vlastne vyzerá - niečo medzi cukrovou vatou a skleným vláknom. 
Tento produkt nie je pre niekoho, kto má rád prirodzený vzhľad rias, ten by si ho asi ani nekupoval. Ja musím povedať, že výrazné riasy milujem a väčšinou si maskary dávam toľko, koľko sa dá, a keď mám pocit že už sa mi viac na riasy nezmestí, dám si ešte jednu vrstvu :) Takže.. tento produkt milujem! Dáva mi ten look čo mám rada, a okamžite. Niektorím sa to možno nebude páčiť, možno si poviete že to vyzerá prehnane, a ja súhlasím, ale mne sa to páči. Pre niekoho na každý deň, pre niekoho iba pre príležitosti a na párty, každopádne tento produkt funguje. Postupovala som podľa návodu - 1 vrstva riasenky, prášok - druhá vrstva. Na fotkách vidíte výsledky, ktoré vám možno poslúžia k rozhodnutiu či si tento prášok kúpiť alebo nie, ja za seba hovorím áno. Ako už viete - som zlý fotograf - nie som najlepší fotograf, ale fakt som sa snažila proces zachytiť. Obdivujem všetky dievčatá ktoré fotia líčenia, je to vážne  ťažké!
no mascara / just bits of my eyeliner fallen off / bez maskary, len mi trochu opadala linka, pardón :)
1 coat of mascara /1 vrstva riasenky - ja som použila Max Factor False Lash


Lash powder applied over it / Na to nanesený prášok


Second mascara coat on - final result / Druhá vrstva riasenky - konečný výsledokI only added a little bit of blush and lipstick to keep it soft. This is my everyday to-go look, it´s easy and simple and only takes about five minutes.
K tomu už len trochu make upu  - jemné líčka a rúž. Toto je môj takmer každodenný make up, hlavne keď sa mi nechce alebo nemám čas, je to ľahké a jednoduché a zaberie asi 5 minút.


sorry I don´t do photoshop / prepáčte, nepoužívam photoshop :)

Essence Lash Volume Powder, 80 kč /  £3

Karl Lagerfeld for Sephora Make Up

11.11.11

 All together : Le sigh.

Všetci spolu: Le Aaaaach....:)


Available at Sephora only in Singapore and across Europe from November 6th.

/ figúrka 25,00€ (650 kč), snehová guľa 25,00€, paleta tieňov 35,00€ (900 kč)
kozmetická taštička 15,00€ (390 kč), laky na nechty  30,00€ (770 kč) /


Dá sa kúpiť online na francúzskej Sephora stránke. +poštovné od 60.00€ (1600 kč) wtf?!  Zistím, či bude dostupné aj v ČR! Vraj áno!

Inspiration: suitcases / boxes storage

10.11.11
People close to me know that I´m an organizing freak. I HATE cleaning, but looove organizing. I  adore boxes and cases of all sizes, suitcases and pretty much anything I can keep my stuff in. When I see something out of the box where it belongs, I get mad. I love wandering around Portobello or Spitalfields Market and look for them, or even Ikea is a good place to get some nice ones. My boyfriend thinks I´m a psycho. 
---

Mám rada organizovaný bordel poriadok a každý, kto ma pozná, vie, že mám rada rôzne krabičky, nádobky, kufre a podobné prostriedky slúžiacie k uskladneniu vecí. Nenávidím upratovanie a čistenie, ale organizujem rada :) Rada si všetko ukladám, neznášam keď mám po byte porozkladané veci, príde mi to také nezorganizované a neuveriteľne ma to rozčuľuje :) Všetko mám uložené v krabiciach, máme doma napríklad krabicu na rôzne káble, krabicu na kancelárske pomôcky atď. Kvôli krabiciam kľudne precestujem všetky trhy so starožitnosťami v Londýne alebo pôjdem do Ikei, a vrátim sa s jednou malou krabicou. Priateľ mi hovorí že je to psycho :)
Mne to však príde úplne normálne, nielenže sú veci pokope na jednom mieste a tým pádom je poriadok, ale takisto to môže slúžiť aj ako pekná dekorácia. Prinášam vám niekoľko nápadov, možno to inšpiruje aj vás.
this is how I store some of my books 
LP´s 

 some of my make up 


some of my polishes 


 my boyfriend´s death accelerators 
 little things 

 jewellery
...and lots more 


I hope I inspired you today! I also want to say a big thank you, so many blog viewings and followers in 3 weeks, I have never expected that, it´s amazing! 


---

Dúfam že som vás dnes inšpirovala! Chcela by som sa taktiež poďakovať všetkým, ktorí môj blog navštevujú, čítajú a nasledujú, toto všetko za 3 týždne, vôbec som to nečakala a mám z toho obrovskú radosť! Thermal Water

9.11.11 There was quite a big buzz about the amazing benefits of thermal water recently. They promise to freshen up and calm down sensitive skin types, and a boost of antioxidant. Let´s be honest here, it´s only water. No active ingredients, I mean, ingredients: water. I am not saying it does nothing at all, but it certainly doesn´t do much. In the past I´ve tried water from Vichy, La Roche Posay, Evian and Avene, and not only I did not see a difference between them, I saw nothing. But the refreshment in a summer, okay. I admit it´s very refreshing to spray your face with water when the weather is hot. But you can do that with tap water, for free. I know that tap water is not the best thing to be put on your face especially if it´s hard, but I guess for a quick refreshment it´s okay. So, I really didn´t see any calming effect on my skin with these, and hydration, well, not at all. I´ve used up my Evian and Avene waters in the summer, for a refresment purposes, and I wouldn´t buy them again as they do not really improve or help my skin in any way. Cosmetic-wise, they are nice for softening the face up if you go overboard with the powder, but for fixing the make up, come on, it´s just water. I find Evian the biggest joke of them all, it´s basically the same water you can buy in a supermarket, just in a different packaging with a much higher price tag. All in all, I say no to these, as I do not need them in my skincare routine. But I must say, there is a similar product, which I came across in my local drugstore, Aqua Spray by Rival de Loop. One pound. It´s another water in spray, but it´s got aloe vera in it. And aloe vera makes all the difference to me. After I use this, I can really see my skin is clear and calmed down, sometimes when I feel like I do not want to put anything at all on my face, I only use this. I am not saying you can use it in a place of moisturizer, but it does give me the comfort I need. I am sure there are some nice similar products out there, I don´t mean to write the thermal ones off, I just don´t see the point.

---

Termálne vody nám majú priniesť radu priaznivých účinkov ako osvieženie, upokojenie podráždenej pleti, prílev antioxidantov a podobne. Povedzme si ale úprimne, je to len čistá voda. Žiadne aktívne látky. Ingrediencie: voda :) Nehovorím že nerobia vôbec nič, ale určite nerobia veľa. Ja som konkrétne vyskúšala Vichy, La Roche Posay, Evian a Avene, a nielenže som medzi nimi nevidela rozdiely, nevidela som vôbec nič. Vlastne, osvieženie, áno. V lete je ostriekanie tváre 150 korunovou vodou veľmi príjemné, ale rovnako príjemná je aj voda z kohútika, zadarmo. Viem, že voda z kohútika nie je pre pleť najlepšia, hlavne ak je tvrdá, ale stále si nemyslím že je potrebné kupovať si vodu špeciálnu, a na rýchle osvieženie stačí. Upokojenie pleti po odličovaní som nezaznamenala, a hydratáciu už vôbec nie. Evian a Avene vody som už spotrebovala, teda počas leta na osvieženie, Vichy a La Roche určite raz dopotrebujem, ale už si ich znovu nekúpim. Takže v starostlivosti o pleť mi termálne vody žiadne výsledky nepriniesli. Čo sa týka kozmetickej stránky, sú celkom fajn na make up - určite nie na zafixovanie make upu ako niektorí tvrdia - je to len voda - ale ak to napríklad preženiete s púdrom môžte to jemným postrekom zjemniť. Ale inak pre mňa, žiadne využitie nevidím. Ako najväčší vtip mi príde voda od Evian, je to tá istá ktorú si môžte kúpiť aj v supermarkete, 2 litre za 20 korún v zahraničí, 60 korún u nás (pretože je super exkluzívna), v podobe atomizéru 100x drahšia. Tak aby som to zhrnula, za seba tieto výmysly neodporúčam, som rada ak má niekto lepšiu skúsenosť, ale pre mňa nie. Musím však spomenúť podobný prípravok na ktorý som  pred pár mesiacmi narazila v drogérii, Aqua Spray od Rival de Loop, 75ml za 29kč. Je to teda ďalšia voda v spreji, ingrediencie sú - znovu voda - a aloe vera. A aloe vera, to už áno! Skutočne po použití vidím, že mi pleť pekne upokojí, v niektoré dni keď mám pleť podráždenú a nechcem si na tvár dávať vôbec nič, iba si ju postriekam týmto, a nebudem tvrdiť že zázračne hydratuje, určite však prináša komfort, upokojenie a nevysúša ju, je veľmi príjemná. Značku Rival de Loop musím sa priznať nepoznám, videla som ju iba v Rossmannovi a je veľmi lacná, nie som si istá či chcem vyskúšať aj iné produkty, ale za tento hovorím určite áno, pretože plní čo sľubuje a.. stojí 29 kč :) Určite si ho kúpim znovu. Nechcem tvrdiť že termálne vody sú nanič, som rada ak niekomu prinášajú výsledky, ale mne nie.